Nacionaliniai architektūros apdovanojimai: laukiami ir kraštovaizdžio architektų darbai

Nacionaliniai architektūros apdovanojimai: laukiami ir kraštovaizdžio architektų darbai

2023 m. liepos 1 d. bus išdalinti pirmieji Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (organizatoriai – Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija ir Kultūros ministerija) devyniose kategorijose ir įteiktas dešimtasis apdovanojimas – Didysis prizas už geriausią kūrinį. Vertinami kūriniai, įgyvendinti per dvejus metus, nuo 2021 m. sausio pradžios iki 2022 m. gruodžio pabaigos platų kūrybos spektrą aprėpiančiose kategorijose:

Urbanistikos kūrinys;

Gyvenamosios architektūros kūrinys;

Komercinės architektūros kūrinys;

Kultūrinės ir socialinės architektūros kūrinys;

Konversija;

Viešoji erdvė;

Tvarios inovacijos architektūroje;

Kultūros paveldo objekto atnaujinimas;

Už architektūros teoriją ir sklaidą.

Paraiškas galima teikti iki 2023 m. kovo 31 d. Detalesnė informacija apie NAA ir paraiškas pateikiama organizatorių tinklalapiuose:

https://www.facebook.com/101498445960708/photos/a.101564669287419/175007785276440/

ir  https://naapdovanojimai.lt/

Tinklalapyje naapdovanojimai.lt publikuojami NAA skyrimo tvarkos aprašas, paraiškos forma, išsamus komunikatas „Kaip skaityti architektūrą?“ Jame pabrėžiama, kad architektūroje meninė kokybė yra būtina.  Pasak aplinkos viceministrės Daivos Veličkaitės-Matusevičės, architektūroje svarbiausios vertybės yra tvarumas, funkcionalumas, estetika, inovatyvumas, kultūrinis kontekstas ir socialinė atsakomybė: „Šios vertybės yra esminės kuriant kokybišką ir darnią architektūrą bei užtikrina, kad ji atitiktų visuomenės poreikius.“

LKAS pirmininkas ir Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Kraštovaizdžio dizaino studijų programos dėstytojas Mantas Pilkauskas atkreipia dėmesį, kad žodis „architektūra“ neturi būti suprantamas tik kaip pastatų architektūra; iš tikrųjų į jį patenka ir urbanistika, ir kraštovaizdžio architektūra, o kartais net ir interjero dizainas. „Kraštovaizdžio architektūra yra savarankiška profesija, architektūros sritis. Jai galima priskirti visa, kas yra lauke: viešosios erdvės, teritorijos tarp pastatų, parkai, skverai“, – atkreipia dėmesį LKAS pirmininkas. Jo vertinimu, svarbiausias kokybiškos viešosios erdvės ir architektūros dėmuo – funkcionalumas, t. y. kokia pastato ar erdvės paskirtis. Ir tik po to svarbūs tampa kiti kriterijai – ekonomiškumas, estetika, ekologija. „Kraštovaizdžio architektūroje itin svarbu įsivertinti, ar objektai kviečia pabūti, pailsėti, pasivaikščioti“, – teigia specialistas.

Tad organizatoriai laukia ir kraštovaizdžio architektų paraiškų ir darbų. Dar kartą primename – iki kovo 31 d.

LKAS informacinė tarnyba

Tinklalapio veikimui palaikyti naudojami būtiniausi slapukai (angl. cookies), dar kitaip vadinami funkciniais slapukais.
Sutinku