Galime skaityti jau trečią žurnalo KRAŠTOVAIZDŽIO ARCHITEKTŪRA numerį

Galime skaityti jau trečią žurnalo KRAŠTOVAIZDŽIO ARCHITEKTŪRA numerį

Išleistas nuo 2022 m. leidžiamo LKAS mokslo ir praktikos žurnalo Kraštovaizdžio architektūra (vyriaus. redaktorius prof. dr. Petras Grecevičius) trečiasis (2023 m. vasara) numeris.

Žurnalas siekia skatinti konceptualų mokslinį ir taikomąjį kraštovaizdžio architektūros supratimą ir sprendimų analizę. Žurnalas remiasi prielaida, kad kraštovaizdžio architektūra, kaip mokslas ir taikomasis menas, susijęs su gamtos mokslais, menais, urbanistika, architektūra, planavimu ir dizainu, gali ir turi suteikti abipusiai palankių rezultatų žmonėms ir juos supančiai aplinkai.

Pasak vyriausiojo redaktoriaus prof. dr. Petro Grecevičiaus, „kraštovaizdžiai yra matomos ir integracinės socialinės-ekologinės sistemos su kintamais erdviniais ir laiko parametrais. Jie turi išraiškingas estetines, natūralias ir kultūrines savybes, kurias žmonės suvokia ir vertina įvairiais būdais, ir yra skatinami imtis veiksmų, dėl kurių keičiasi kraštovaizdžio kokybė. Urbanistiniai kraštovaizdžiai vis labiau ekologiškai bei kultūriškai jautrūs pokyčiams konkrečios vietos bei regioniniu mastu. Kraštovaizdžiui suprasti ir socialinėms bei ekologinėms vertybėms suderinti reikalingi plataus spektro moksliniai būklės bei kaitos tyrimai, realizacijų kritinė analizė ir perspektyvinės raidos prognozės, kad būtų užtikrintas kraštovaizdžio tvarumas“.

Trečiojo, žurnalo publikacijų temos savotiškai pratęsia pirmųjų leidinių „plataus spektro“ tradicijas ir aktualijas. Skaitytojams gali būti įdomūs prof. dr. Jono Jakaičio kraštovaizdžio tyrinėjimai. Klaipėdos universiteto dr. Astos Klimienės su kolegėmis parengtu straipsniu atkreipiamas dėmesys į kaimiškąjį kraštovaizdį, jo formavimą.

Redakcinė kolegija jau planuoja ketvirtojo numerio turinį, ypač laukiami straipsniai, skirti Lietuvos regionų kultūrinių kraštovaizdžių identiteto išsaugojimui ir stiprinimui, miestų senamiesčių kraštovaizdžių studijoms, japoniškųjų sodų kultūros plėtros tendencijoms Lietuvoje, naujoms mokslinėms idėjoms.

LKAS informacinė tarnyba, 2024-01-05

Žurnalo elektroninės versijos:

Kraštovaizdžio architektūra, Nr. 3 (2023 m. vasara)

Kraštovaizdžio architektūra, Nr. 2 (2023 m. žiema)

Kraštovaizdžio architektūra, Nr. 1 (2022)

Tinklalapio veikimui palaikyti naudojami būtiniausi slapukai (angl. cookies), dar kitaip vadinami funkciniais slapukais.
Sutinku