Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjunga raštu kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybės administraciją ir Tarybos narius, Lietuvos Respublikos aplinkos ministeriją keldama Šeškinės ozo kraštovaizdžio apsaugos problemą ir kviesdama netvirtinti sklypo greta ozo detaliojo plano.
Šeškinės ozas Vilniuje yra unikalus gamtos kūrinys, geomorfologinis gamtos paminklas. Jis susidarė prieš 16–18 tūkstančių metų, kai pamažu traukiantis ledynui klostėsi smėlio ir žvirgždo sąnašos. Ištirpus ledynui liko vingiuotas 1160 m ilgio žvirgždingas gūbrys supamas ozagriovių, kuriuose sutinkama susiformavusių aukštapelkaičių. Gūbrys ir ozagrioviai sudaro nedalomą visumą. Ozų Lietuvoje yra išlikę tik keletas. Daug jų buvo nukasta naudojant žvyrą.

2022 m. gruodžio 15 d. Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungą pasiekė Šeškinės ozo bendruomenės narės laiškas su prašymu įvertinti sklypo S. Stanevičiaus g. 1, Fabijoniškių seniūnijoje Vilniuje detalųjį planą, kurio visuomenės aptarimas įvyks 2022 m. gruodžio 22 d. Pagal šį planą ozagriovyje šalia Šeškinės ozo numatyta statyti gyvenamuosius namus, bendrabučius, kurių aukštis iki 35 m aukščio nuo žemės paviršiaus, ir požeminius garažus. Pastatai greta gamtos paminklo sumenkina jo reikšmę ir sumažina šioje vietoje numatyto parko teritoriją.
Projekto paaiškinimuose minimas ozo parkas, pagal bendrąjį planą anksčiau numatytas toje vietoje, kurioje planuojamos statybos. Situaciją apibūdindamas Vilniaus universiteto geografas, projekto aplinkos ekspertas rašė apie „gamtinio karkaso elementus saugotinų šlaitų sistemoje“, bet nė žodžio apie Šeškinės ozą, kaip didelės vertės gamtos paminklą ir jo išsaugojimą.
LKAS pakvietė dėmesingai nagrinėti statybų projektus Šeškinės ozo aplinkoje ir apsaugoti šį gamtos paveldą.
Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos pirmininkas Mantas Pilkauskas