Vilniuje bus statomas Užvingio salos pėsčiųjų tiltas

Vilniuje bus statomas Užvingio salos pėsčiųjų tiltas

2018 m. gruodį skelbtą pėsčiųjų tilto per Neries upę Vilniuje nuo Vingio parko iki „Litexpo“ teritorijos architektūrinio projekto konkursą, kurį organizavo Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos architektų sąjunga, laimėjo KILD architektų grupė (Ivane Ksnelašvili, Petras Išora, Ona Lozuraitytė, Dominykas Daunys) drauge su inžinierių įmone „TEC Infrastructure“ (projekto vadovas ir konstruktorius Vilius Karieta). Konkursui buvo pateikta 16 projektų.

Tai jau trečioji šios architektų-tiltininkų komandos pergalė – KILD architektų kūrybinė grupė anksčiau yra laimėjusi tarptautinį ekotilto konkursą Seule (P. Korėja), Nemuno salos pėsčiųjų tiltų su viešosiomis erdvėmis konkursą Kaune. Bendrovė „TEC Infrastructure“ yra įmonių grupės, veikiančios infrastruktūros, pramonės ir energetikos projektavimo ir konsultavimo srityse, dalis. „TEC Infrastructure“ komanda yra suprojektavusi daugiau kaip 500 susisiekimo infrastruktūros objektų, tarp jų Alytaus pėsčiųjų tiltą, arką ties Žemaitkiemiu A2 magistraliniame kelyje, Rusnės estakadą, pėsčiųjų tiltus per Nemuną Kaune, transporto mazgus Marijampolėje.

Sutikime, tiltas yra svarbus antropogeninis kraštovaizdžio elementas. Jo išraiška visada keičia ir kuria upės aurą, formuoja vietos įvaizdį, sutelkia žmonių srautus. Tiltas dažnai tampa miesto ar upės simboliu, savotiška ikona. Projektu pasiūlytas tiltas su terasomis pėstiesiems ir dviratininkams, ant jo patogiai ir netrikdant eismo galima sustoti panoraminei apžvalgai. Galuose išsišakojančio tilto ašis, Vingio parko pusėje patraukta nuo greta esančios vandenvietės ir natūralios raguvos, orientuojama į istoriškai egzistavusią (matomą XVIII a. pabaigos planuose ir žemėlapiuose) ir naujai pažymimą Užvingio salą. Čia numatoma sukurti naują viešo želdyno erdvę. Iš tiltą papildančios naujos viešosios erdvės – parko – srautai pasiskirstys link „Litexpo“, Lazdynų, Karoliniškių. Buvusi upės vagos atšaka arba protaka paliekama kaip atvira erdvė, natūrali pieva, jos krantus pabrėžiant medžiais bei salos perimetro taku. Didesnių upės potvynių metu čia galėtų tekėti vanduo. Tačiau formuojant ir keičiant Užvingio salos reljefą teks spręsti esamų želdinių problemą: kaip ir kiek jų išsaugoti, ir kokia kaina?

 2019 m. gegužės 13 d., 17.30 val. Vilniaus miesto savivaldybėje (Konstitucijos pr. 3) Tarybos posėdžių salėje įvyks viešas projekto pristatymas. Vilniaus miesto savivaldybė internete pristato šį projektą – pateikiami keli dokumentai: aiškinamasis raštas ir vaizdinė pateiktis. Šį pristatymą rasite: https://vilnius.lt/lt/2019/04/29/savivaldybeje-vyks-uzvingio-salos-tilto-projekto-pristatymas/

Parengė Steponas Deveikis, lkas.lt redaktorius

Tinklalapio veikimui palaikyti naudojami būtiniausi slapukai (angl. cookies), dar kitaip vadinami funkciniais slapukais.
Sutinku