Vilniaus savivaldybė stabdo barokinio Sapiegų parko atnaujinimo projektą

Vilniaus savivaldybė stabdo barokinio Sapiegų parko atnaujinimo projektą

Vilniaus miesto savivaldybė nusprendė stabdyti Sapiegų parko projektą ir iš naujo galvoti, koks šis parkas galėtų būti. Projektas, pagal kurį pirmuoju etapu būtų atkuriamas barokinis parkas, o vėliau vykdomi gamtovaizdinės dalies parko tvarkybos darbai, sulaukė didelio ir rėksmingo Antakalniečių bendruomenės pasipriešinimo. Protestai pasiekė ne tik Vilniaus miesto savivaldybės, bet ir Aplinkos ministerijos politikų ausis.

Tokią naujieną socialiniame tinkle ir 15min portalui patvirtino Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis. „Noriu informuoti, kad po ilgų, giliamintiškų ir skausmingų apmąstymų stabdome Sapiegų parko projektą“, – tokį pranešimą Antakalnio bendruomenei pasiuntė administracijos direktorius. P. Poderskio teigimu, planavimo procesas bus pradėtas iš naujo. Apie senąjį pataisytą projektą jis atsiliepė palankiai.  „Projektas yra parengtas kokybiškai: atitinka užduotus kriterijus ir užduotį. Jam pritarė institucijos, architektų rūmai ir kt. Visgi manome, kad barokinio parko atkūrimas šioje vietoje nėra pats geriausias sprendimas, kurį galima padaryti. Todėl nutraukiame šiuo metu galiojančią rangos darbų sutartį. Statybinės tvoros šią savaitę bus išvežtos, o gyventojai galės leisti laiką parke. Artimiausiu metu informuosime dėl tolimesnių veiksmų“, – teigė administracijos direktorius.

Anksčiau teigta, kad tikimasi sutvarkyti dalį Sapiegų parko iki 2020-ųjų vidurio. Šio parko sutvarkymo projektas pristatytas visuomenei ne vieną kartą, tačiau Antakalnio bendruomenė jam nuolat priešinosi. Ypač – medžių kirtimui. Paskutinė pataisyto projekto versija pristatyta 2019 m. gegužės pradžioje, tuomet teigta, kad atsižvelgta į visuomenės pastabas – projekte numatyta išsaugoti daugiau senųjų medžių, paliekant juos ne tik parteryje, bet ir centriniame take. Kaip tuomet sakė Vilniaus savivaldybės vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis, pagal šį sprendimą parke vyraus nuosaikesnis, „šiaurietiškai santūrus barokas“. „Tikra barokinė alėja čia galės būti suformuota po keliasdešimties metų“, – teigė jis. Deja, Antakalnio bendruomenės atstovams nesinori baroko… Geriau toks varnaparkis, koks šiuo metu veši.

LKAS informacija, 2019-06-19
Nuotrauka: “Wikipedia”

Tinklalapio veikimui palaikyti naudojami būtiniausi slapukai (angl. cookies), dar kitaip vadinami funkciniais slapukais.
Sutinku