Šventinė dovana skaitytojams – nauja knyga apie medžius

Šventinė dovana skaitytojams – nauja knyga apie medžius

Neįprastų 2020-ųjų, COVID-19 pandemijos karantinų ir ribojimų sąlygomis parengta ir metų pabaigoje išleista knyga „Medis Lietuvos kraštovaizdyje“. Knyga skiriama žymaus Lietuvos dendrologo Leono Čibiro (1921–1992) šimtosioms gimimo metinėms. Autorių kolektyvas – dr. Julius Bačkaitis, dr. Remigijus Bakys, Steponas Deveikis, dr. Kšištof Godvod, Tomas Raginis, Saulius Sodeikis, Egidijus Vidrinskas, Renaldas Žilinskas ir Kristina Žalnierukynaitė – pasakoja apie Lietuvoje augančius medžius, norėdami padėti pažinti mus supantį sumedėjusios augalijos pasaulį ir suvokti jo reikšmę mūsų gyvenime. 

 Knyga – iš dviejų dalių, nes autoriai ir leidėjai pasiryžo pateikti smalsiam skaitytojui per šimtą septyniasdešimt puslapių mokslinių ir meninių pasakojimų. Pirmoje dalyje publikuojami mokslingi pasakojimai, dendrologijos, arboristikos mokslinės įžvalgos ir apibendrinimai.

Antroji dalis – grožinės literatūros ar didaktinės publicistikos tekstai. Kristina Žalnierukynaitė, žurnalistė, etnologijos ir arboristikos entuziastė, daug prisidedanti prie Lietuvos arboristų asociacijos (LARA) ir KŽEG veiklos plėtotės, publikuoja didaktines pasakaites apie medžius. Anksčiau apie medžius populiarių pasakojimų yra publikavę dr. Eugenija Šimkūnaitė (1920–1996), dr. Romas Pakalnis (1941–2020), prof. Tadas Ivanauskas (1882–1970), gamtininkas Saliamonas Paltanavičius ir kiti autoriai. 

Nauji Kristinos tekstai alsuoja Prano Mašioto knygynėlio leidinių dvasia.  Ar reikalingas XXI a. Lietuvos vaikui ir jaunuoliui Prano Mašioto knygynėlio atitikmuo apie medžius ir gamtą? Kada mes pasakome, ir ar išvis pasakome sau ir kitiems, kad „berželis turi širdį, viską mato, viską girdi“?  Knygos leidėjai mano, kad tai aktualu, todėl kviečia paskaityti naują knygą. 

Knygą galima įsigyti pas leidėją – Kraštovaizdžio ir želdynų ekspertų grupėje, parašius elektroninį laišką ir sumokėjus pavedimu leidinio kainą – 4,95 euro.  Knygos turinys ir bibliografinė informacija pristatomi čia.

KŽEG informacija, 2020-12-21

Tinklalapio veikimui palaikyti naudojami būtiniausi slapukai (angl. cookies), dar kitaip vadinami funkciniais slapukais.
Sutinku