Seime pasiūlyta Žemės įstatyme numatyti galimybę išpirkti žemę atskiriesiems želdynams įrengti

Seime pasiūlyta Žemės įstatyme numatyti galimybę išpirkti žemę atskiriesiems želdynams įrengti

2019-02-21 portalas 15min.lt publikavo naujieną, kad Lietuvos Respublikos Seime gimė idėja daugiau žaliųjų erdvių miestuose – atskirųjų želdynų – sukurti išpirkus valstybės reikmėms privačią žemę. Pasiūlymo  iniciatorius Lietuvos Respublikos Seimo narys Kęstutis Bacvinka.

Šį pasiūlymą suponuoja situacija, kad įgyvendinant Bendrojo plano sprendinius dažnai susiduriama su problema, kai savivaldybės numato tam tikrus plotus atskiriesiems želdynams, skverams ar parkams įrengti, o tos teritorijos dažnai būna sugrąžinamos buvusiems žemės savininkams, neatsižvelgiant į planuojamas ar esamas želdynų sistemas. „Reikia, kad valstybė galėtų išpirkti žemę želdynams įrengti, nes dabar kol kas gali išpirkti daug kam, bet ne želdynams“, – taip įregistruotą Žemės įstatymo straipsnio papildymą komentuoja Seimo narys.

Publikacijoje pateikiamos įvairios nuomonės dėl šio pasiūlymo. Urbanistikos ir kraštovaizdžio architektūros požiūriu tai labai geras pasiūlymas, padėsiantis spręsti darnios urbanistinės aplinkos formavimo problemas, sudarysiantis sąlygas žemės savininkams teisingai atlyginti už visuomenės poreikiams paimamą žemę.
Portalo 15min.lt publikaciją galite skaityti čia.

LKAS informacinė tarnyba, 2019-02-22

Tinklalapio veikimui palaikyti naudojami būtiniausi slapukai (angl. cookies), dar kitaip vadinami funkciniais slapukais.
Sutinku