Naujametės naujienos ir sveikinimai iš IFLA Africa

Naujametės naujienos ir sveikinimai iš IFLA Africa

Šventinėmis dienomis nacionalinių kraštovaizdžio architektų asociacijų vadovus ir atstovus pasiekė įvairūs sveikinimai iš Tarptautinės kraštovaizdžio architektų federacijos (International Federation of Landscape Architects) bei įvairių ją atstovaujančių regionų.

IFLA vykdančioji sekretorė Sally Robertshaw persiuntė visiems sveikinimus ir naujienas iš Tarptautinės kraštovaizdžio architektų federacijos Afrikos regiono. Šiomis naujienomis trumpai norėčiau pasidalinti su Lietuvos kraštovaizdžio architektais. Kaip matysite, Afrikos regione sprendžiami kraštovaizdžio architektūros profesijos žinomumo, bendradarbiavimo su kitomis profesijomis klausimai yra labai artimi bei aktualūs ir mums.  O žinant kaip Afrikos žemynas yra svarbus viso pasaulio ekologijai ir bendrai gerovei, džiugina tai, kad kraštovaizdžio architektai aktyviai dirba ir prisideda prie šio žemyno ypatingų kraštovaizdžių išsaugojimo ir puoselėjimo.

IFLA Africa Naujametinis sveikinimas kolegoms iš viso pasaulio.

IFLA Africa prezidentė Carey Duncan, sveikindama su Naujaisiais metais, prisimena, kad praėjusieji 2019 metai IFLA Africa buvo labai darbingi. „Mes dirbome prie trijų labai svarbių dokumentų, kuriuos pavyko patvirtinti. Tai IFLA Afrika konstitucija ir įstatai, mūsų Švietimo politika ir standartai + akreditavimo procedūros ir Afrikos kraštovaizdžio konvencija (angl. African Landscape Convention)“ – teigia Carey Ducan.

IFLA Africa prezidentė Carey Duncan ir 2019 m. IFLA Africa parengti ir patvirtinti dokumentai.

2019 m. spalio 11–12 d. Tunise įvyko 6-asis IFLA Africa simpoziumas, kuris subūrė su miesto plėtra susijusių profesijų, tokių kaip architektai, kraštovaizdžio architektai ir miesto planuotojai atstovus. Renginio metu mezgėsi profesiniai ryšiai, buvo parengti straipsniai spaudai ir elektroniniams žurnalams. Simpoziumas turėjo tiesioginės praktinės reikšmės. Iš karto po simpoziumo Tuniso miesto (sostinės) savivaldybė surengė „Žaliojo plano“ studijų dieną – miesto parkų plėtros ir valdymo strategijos aptarimą. Šio renginio metu ministerijos, vietos savivaldos ir visuomenės atstovai pabrėžė savivaldybės susidomėjimą parkais ir žaliosiomis erdvėmis bei pastarųjų vaidmenį gerinant gyvenamąją aplinką ir kuriant tvarius miestus. Atsakingas ministras atkreipė dėmesį į tai, kad 6-ajame IFLA Africa simpoziume buvo konstatuotas kraštovaizdžio architektų trūkumas visose Tuniso valstybės savivaldybėse (jų yra daugiau, kaip 380). Tuniso miesto savivaldybė nusprendė įdarbinti tris kraštovaizdžio architektus, kurie rūpintųsi žaliosiomis zonomis. „Tai perspektyvi pradžia jauniems Tuniso kraštovaizdžio kūrėjams visoje šalyje!“ – teigiama pranešime. Galiausiai Tuniso nacionalinė architektūros ir urbanistikos mokykla ėmėsi projekto sukurti kraštovaizdžio architektūros magistro studijų programą.

6-tojo IFLA Africa simpoziumo dalyvių rankose renginio plakatas su renginio pagrindine tema „Kraštovaizdis, kraštovaizdžio architektai ir tvarūs miestai“ (2019, Tunisas).

2019 m. gruodžio 10 d.  Maroke, Kasablankoje buvo pasirašytas susitarimo memorandumas (angl. Memorandum of Understanding) tarp IFLA narės Maroko kraštovaizdžio architektų asociacijos (AAPM) ir Maroko architektų ordino nacionalinės tarybos (CNOA). Maroko architektų ordinas – mūsų Lietuvos architektų rūmų atitikmuo. Susitarimo memorandumas, kurį pasirašė abi organizacijos yra pirmas žingsnis į kraštovaizdžio architektų profesijos pripažinimą Maroke, pakeičiant šiuo metu susiklosčiusią situaciją, kai kiekvienas gali teigti, kad verčiasi šia profesija.

Abi pusės pabrėžė tarpdisciplininio bendradarbiavimo svarbą ir reagavimo į klimato pokyčius svarbą kuriant miestus. Vis labiau suprantama, kad negalima neribotai platinti kelių, prispaudžiant pėsčiąjį ir dviratininką siauruose šaligatviuose, kuriuose nėra vietos medžiams. Buvo aptarti kraštui saviti ekologiniai iššūkiai. „Turime nustoti tapatinti savo miestų ekologiškumą su žalia spalva – žaliąsias vejas laistyti geriamuoju vandeniu toli gražu nėra tvaru, o praktika turi keistis. Šiuo atžvilgiu reikia didinti sąmoningumą“ – teigiama susitarime.

„Žaliojo rašinio“ ir „Žaliojo eskizo“ konkurso nugalėtojos (2019, Nigerija).

Nigerijoje kraštovaizdžio architektai bendrauja su jaunąja karta. Buvo surengtas „Žaliojo rašinio“ ir „Žaliojo eskizo“ konkursas pradinėms ir vidurinėms mokykloms Federalinėje sostinės teritorijoje (FCT) tema „Medžių sodinimo svarba“. Konkurso tikslas buvo ugdyti jaunosios kartos supratimą apie gamtą ir kraštovaizdžio architektūrą, informuoti visuomenę apie kraštovaizdžio architektūros uždavinius Nigerijoje.

 

 

Vaiva Deveikienė

Parengta pagal IFLA medžiagą, 2020-01-02.

Tinklalapio veikimui palaikyti naudojami būtiniausi slapukai (angl. cookies), dar kitaip vadinami funkciniais slapukais.
Sutinku