Lietuvos kraštovaizdžio architektūros ir urbanistikos mokslininkų desantas Latvijos mokslo žurnale

Lietuvos kraštovaizdžio architektūros ir urbanistikos mokslininkų desantas Latvijos mokslo žurnale

Latvijos gyvybės mokslų ir technologijos universiteto mokslo žurnalo „Landscape Architecture and Art“ (Kraštovaizdžio architektūra ir menas) tryliktajame tome  ir numeryje, skirtame Baltijos valstybių šimtmečio sukakčiai ir išleistame 2018 m. pabaigoje, publikuojama 15 straipsnių, iš jų 12 – Lietuvos autorių, du – Lenkijos, vienas – Azerbaidžano ir Irano mokslininkų.

Džiugu, kad tokį entuziazmą ir publikacijų pliūpsnį sukėlė keturių partnerių (LKAS su Lietuvos universitetais) organizuota tarptautinė konferencija „Kraštovaizdžio architektūra Baltijos šalyse – šimtmečio retrospektyva ir ateities perspektyvos“. Latvijos žurnalo leidėjai įžangoje pristato lietuviškas temas ir apibūdina tyrimus. Žinoma, didžiąja dalimi iš Lietuvos publikuojami straipsniai yra daugiau urbanistikos tema arba bent parašyti urbanistų ir architektų, tačiau sąsajos su kraštovaizdžio architektūra yra akivaizdžios. Plati tyrimų programa ir publikacijų tematika naujai atskleidžia mokslinių interesų ir tyrimų lauką, kuris turėtų dominti kraštovaizdžio architektus.

Daugelis šių publikacijų bus naudingos tarpdisciplininiuose tyrimuose. Profesorės Agatos Zachariasz straipsnis pasakoja apie kraštovaizdžio architekto profesijos pradžią ir raidą Lenkijoje tarpukariu. Urszula Forczek-Brataniec ir Zbigniew Myczkowski aptaria kraštovaizdžio apsaugos tyrimus ir Krokuvos kraštovaizdžio architektūros mokyklos plėtrą 1970–2017 metais.

Atskirus straipsnius (anglų kalba) rasite čia. Visą žurnalą (pdf formatu) galite skaityti ir vartyti čia.

LKAS informacinė tarnyba, 2019-02-18

Tinklalapio veikimui palaikyti naudojami būtiniausi slapukai (angl. cookies), dar kitaip vadinami funkciniais slapukais.
Sutinku