Kraštovaizdžio architektė Neringa Jarašūnienė pasitinka jubiliejinį gimtadienį. Sveikiname

Kraštovaizdžio architektė Neringa Jarašūnienė pasitinka jubiliejinį gimtadienį. Sveikiname

Architektė ir kraštovaizdžio architektė, LKAS narė-steigėja, LKAS Ekspertų tarybos narė Neringa Jarašūnienė sulaukė jubiliejinio gimtadienio. Ji gimė 1959 m. gegužės 15 d. Kaune, architektų Liudos ir Juozo Mažeikų šeimoje.

Neringa 1972 m. baigė Kauno Jono Jablonskio vidurinę mokyklą ir vaikų dailės mokyklą, 1982 m. – studijas tuomečio Vilniaus inžinerinio statybos instituto Architektūros fakultete. Jos diplominis darbas – „Poilsio parkas ir atvirų baseinų kompleksas Karmelitų saloje Kaune“.  Ji – prof. Kazio Šešelgio ir tėvų architektų mokinė ir sekėja, pagaliau, architekto žmona.

Kraštovaizdžio architektės veiklą Neringa Jarašūnienė pradėjo 1982 m. po studijų atėjusi į Želdynų grupę tuomečiame Respublikiniame žemėtvarkos projektavimo institute (vėliau – Valstybinis žemėtvarkos institutas, dabar – valstybės įmonė Valstybės žemės fondas). Čia dirbo Alvydas Mituzas, Romas Survila, Rita Palčiauskaitė, kiti kolegos. Šioje darbovietėje Neringa dirbo 35 metus, iki 2017 m. Pavydėtina ištikimybė vienai darbovietei ir vienam jos padaliniui, nors ir keičiantiems pavadinimus ir funkcijas. Nuo 2017 m. rudens Neringa Jarašūnienė dirba Vilniaus miesto savivaldybės administracijoje, ji – Miesto plėtros departamento Plėtros planavimo skyriaus vyr. specialistė.

Neringos kruopštumas, atsakingumas ir jautrus aplinkos pojūtis leido jai aprėpti tiek kolūkinių gyvenviečių, tiek individualių sodybų želdynų, tiek viešųjų parkų ir skverų projektavimo, tiek didelių miesto ar saugomų teritorijų planavimo darbus. 1996 m ji kartu su kitais parengė leidinį „Rekomendacijos naujai ūkininko sodybai kurti“. Naują postūmį kraštovaizdžio architektės veikloje 1995–1997 m. suteikė Valstybinio žemėtvarkos instituto (VŽI) vadovas, geoinformatikos Lietuvoje pradininkas ir novatorius, vėliau dirbęs HNIT-Baltic vadovu, Vaidotas Sankalas (1964–2018). Teritorijų planavimo kvalifikaciją Neringa Jarašūnienė kėlė Danijos firmos Hedeselskabet projekte „Valstybinių parkų institucijų išvystymas: Panemunių regioninio parko planavimo schema“.

Kartu su VŽI Kraštotvarkos ir teritorijų planavimo skyriaus (vadovė Rita Palčiauskaitė) specialistais, Vilniaus ir kitų universitetų mokslininkais Neringa Jarašūnienė rengė Lietuvos saugomų teritorijų planavimo dokumentus. Už teritorijų planavimo darbus ji yra pelniusi konkursų apdovanojimų, pavyzdžiui, 2002 m. Aplinkos ministerijos ir LKAS organizuotame kraštovaizdžio architektūros darbų konkurse už „Neries regioninio parko tvarkymo planą“ Neringa Jarašūnienė kartu su Rita Palčiauskaite laimėjo 1-ąją vietą.

Jubiliatės darbai yra pristatyti abiejuose Lietuvos kraštovaizdžio architektų darbų leidiniuose (2008 ir 2018). 2018 m. leidinyje pristatomi naujesni kraštovaizdžio darbai: Panevėžio miesto želdynų tvarkymo specialusis planas (2014, su Aušra Kitoviene ir Jūrate Usanova) ir LSMU Veterinarijos akademijos rūmų aplinkumos tvarkymo projektas (2015–2017, su Dainiumi Kitovu ir Jūrate Usanova).

Sveikiname kolegę Neringą Jarašūnienę su gražiu gyvenimo jubiliejumi, džiaugiamės jos nuveiktais darbais ir tauria bičiulyste, linkime ilgų kūrybos metų.

Steponas Deveikis, buvęs bendradarbis. 2019-05-14

Tinklalapio veikimui palaikyti naudojami būtiniausi slapukai (angl. cookies), dar kitaip vadinami funkciniais slapukais.
Sutinku