Ekspertinio vertinimo praktika: Pagirių bendruomenės prašymas

Ekspertinio vertinimo praktika: Pagirių bendruomenės prašymas

Ekspertų tarybos (ET) nariai vykdydami savo funkcijas ir deklaruodami priklausomybę LKAS, nuolat dalyvauja rengiant ekspertines išvadas, su pranešimais dalyvauja mokslo konferencijose, publikuoja mokslo straipsnius kraštovaizdžio architektūros probleminiais klausimais. Taip pat ET nariai atlieka savo ir/ar LKAS narių bei suinteresuotų asmenų inicijuotų problemų tyrimus, vertinimus ir teikia išvadas ir rekomendacijas probleminėms situacijoms spręsti.

Privažiavimo prie gamybos įmonės Pagirių gyvenvietėje Vilniaus rajono sav. gatvės projektas

Tokiu būdu š. m. gruodžio 14 d. į LKAS ET kreipėsi Vilniaus raj. Pagirių bendruomenės atstovas dėl viešam svarstymui pateikto techninio projekto, siejamo su savivaldybės planu tiesti kelią per Alfonso Kiškio projektuotą Pagirių gyvenvietės rekreacinį želdyną, įvertinimo. LKAS primininkas G. Stauskis ir ET pirmininkas J. Jakaitis, ištyrę projekto sprendinius ir įvertinę situaciją vietoje, pateikė raštu ekspertinio vertinimo išvadas organizatoriui Lietuvos automobilių kelių direkcijai, Vilniaus rajono savivaldybės administracijai, bei UAB Plentoprojektas apie tai, kad bendruomenės nuogąstavimai yra pagrįsti ir argumentuoti.

LKAS Ekspertai taip pat dalyvavo 2020-12-22 projekto viešo svarstymo susirinkime (nuotoliniu būdu) pristatydami raštu argumentus, dėl ko galėtų būti konceptualiai peržiūrėti ne tik techninio projekto, bet ir urbanistinės strategijos sprendiniai.

Pateiktomis ekspertinėmis išvadomis bendruomenė kaip argumentu galės grįsti tolesnį ydingą projektavimo proceso apeliavimą dėl menko bendradarbiavimo su vietos gyventojais, menkinančio visuomenės teisę į demokratiniais pagrindais grįstą gyvenamųjų teritorijų tvarkybą.

Informaciją parengė
ET pirmininkas
Prof. Dr. Jonas Jakaitis

Tinklalapio veikimui palaikyti naudojami būtiniausi slapukai (angl. cookies), dar kitaip vadinami funkciniais slapukais.
Sutinku