2020 IFLA Europos studentų ir jaunų profesionalų konkursas „Pėdsakai kraštovaizdyje”

2020 IFLA Europos studentų ir jaunų profesionalų konkursas „Pėdsakai kraštovaizdyje”

IFLA Europe studentų ir jaunųjų profesionalų konkursas suteikia jums galimybę pasidalyti savo projektais, idėjomis ir vietomis su kraštovaizdžio architektūros specialistais visoje Europoje. Konkurso tikslas – padėti būsimiems dizaineriams parodyti savo projektus ir darbus. Bet kuris Europos kraštovaizdžio architektas (studentas ar specialistas, jaunesnis nei 35 metų) gali pateikti savo projekto „puslapį“ į katalogą, kurį bus galima rasti internete ir spausdinta forma. „Puslapis“ yra jūsų konkursinis darbas. Norėdami gauti daugiau informacijos apie konkursą, žiūrėkite taisykles ir nuostatus https://www.iflaeurope.eu/index.php/youth/general/rules-and-regulations .

2020 IFLA Europe studentų ir jaunų profesionalų konkursas „Pėdsakai kraštovaizdyje“

Mes susiduriame su klimato pokyčių ir katastrofiško žemės atšilimo padariniais mūsų aplinkai. Kaip kraštovaizdžio architektai gali reaguoti? Kokius sprendimus turime? Ar turime tobulinti kraštovaizdžio architektų žinias?

Makropėdsakai kraštovaizdyje

Svarbu pažvelgti į didelio masto projektus. Kraštovaizdžio makroekonominis pėdsakas, su kuriuo susiduriame: didelės intervencijos į kraštovaizdį ir gamtą, tokios kaip miestų plėtra ir plėtra bei didėjantis miestiečių skaičius, įvairi energijos gamyba, nauji energijos šaltiniai, pakitęs klimatas ir mėlynai žalios infrastruktūros sprendimai. Kaip mes elgiamės su šiais dideliais projektais ir kokius sprendimus, kaip kraštovaizdžio architektus, turime, kad išspręstume šiuos projektus? Su kuriomis profesinėmis grupėmis turime dirbti, kad pasiektume geresnių rezultatų? Ką reikia pakeisti norint geriau valdyti didelius ateities projektus?

Mikropėdsakai kraštovaizdyje

Mes taip pat užsiimame mažesnio masto projektais ir keičiame miesto teritorijų infrastruktūrą. Kaip pritraukti daugiau žmonių vaikščioti, važinėti dviračiais ar naudoti ekologišką transportą, kad sumažintume automobilių srautą ir taršą? Kaip galime pagerinti visuomenės sveikatą ir priversti žmones jaustis geriau? Kokius projektavimo ir diegimo sprendimus turime? Kaip?

Ar galime pasiekti geresnių rezultatų ir įtikinti klientus investuoti į kokybišką ir gražią aplinką, atvirą dangus? Naujausias Islandijos miesto bendruomenės projektas yra dėmesys miesto linijai ir jos apylinkėms. Kaip sumažinti automobilių srautą ir padidinti pėsčiųjų ir dviračių judėjimą? Kokius sprendimus turime, atsižvelgdami į mažą pėdsaką ir mažus žingsnius, kurių reikia imtis siekiant tvaresnių bendruomenių?

Parengė Mantas Pilkauskas

Tinklalapio veikimui palaikyti naudojami būtiniausi slapukai (angl. cookies), dar kitaip vadinami funkciniais slapukais.
Sutinku