Naujienos

Šventės proga mūsų kolegos meno kūrėjai – Vilniaus skulptoriai – kviečia į parodą.

Portalas ASA.LT 2018 m. vasario pradžioje paskelbė publikaciją, nurodydamas, kokie pokyčiai artimiausiu metu laukia sostinės centro ir kodėl nuogąstaujama, kad Vilniaus centras gali tapti antruoju Perkūnkiemiu, kur siekiama pelno, bet ne urbanistinės ir miestiečių gyvenimo kokybės.

2018 m. vasario 9 d. popietę Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakulteto Lauryno Stuokos Gucevičiaus auditorijoje vykusioje Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos (LKAS) ataskaitinėje rinkiminėje sueigoje buvo išklausyti LKAS pirmininko Alvydo Mituzo ir valdybos narių ataskaitiniai pranešimai, patvirtintos LKAS 2017 m. veiklos ir finansinės ataskaitos, LKAS pirmininku išrinktas Mantas Pilkauskas.

2017 m. gegužės pradžioje Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijoje suburta darbo grupė kraštovaizdžio architektų veiklos reguliavimo sukūrimo klausimams spręsti.

Europos arboristikos tarybos pavedimu pradedamas rengti Europos medžių lajų genėjimo standartas, vienas iš pagrindinių sumedėjusių augalų gerovės ir apsaugos urbanizuotose teritorijose užtikrinimo norminių aktų.

LKAS valdybos 2017-12-18 posėdyje nutarta LKAS visuotinę ataskaitinę rinkiminę sueigą surengti 2018 m. vasario 9 d. (penktadienį) Vilniuje, Gedimino technikos universiteto patalpose, Trakų g. 1 / Pylimo g. 26.

Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos pirmininko Alvydo Mituzo kasmetinis apdovanojimas „LKAS kraštovaizdžio architekto pieštukas 2017“ už Lietuvos kraštovaizdžio architektų aktyvinimą kurti visavertes ir įvairiapusiškas poilsio vietas visai šeimai paskirtas Ingai Liudvinavičienei, „Fixman“ padalinio Lietuvoje direktorei.

Jaunimas šiandien itin vertina mobilumą. Patinka jo teikiamos galimybės  ir jauniesiems Lietuvos kraštovaizdžio architektams. Jų studijų ar stažuočių  geografija plati, o LKAS nariai  pastaraisiais metais patirties kuprines pildė  ir Prancūzijoje, ir Britanijoje, ir Skandinavijos šalyse. Tačiau 2017-aisiais buvo „pagautas“ dar vienas  svarbus „kampas“ – atsigręžta į kaimynus.

2017 m. gruodžio 8–10 d. į Baltijos jūros regiono kraštovaizdžio architektų susitikimą Vilniuje susirinko Latvijos, Estijos ir Lietuvos atstovai.

Puslapiai