Naujienos

Kraštovaizdžio architektūros veiklos sritis apima ne tik estetinį aplinkos kūrimą, bet ir miestų plėtros problemas, ekologiją ir istorijos įamžinimą. Pasak kraštovaizdžio architektūros specialistų, susirūpinimas savo aplinka – augančio visuomenės demokratiškumo ženklas, o miestai, atkurdami viešąsias erdves, turėtų atskleisti ir jų istoriją. Taip apie kraštovaizdžio architektūros praktikas kalba ekspertai, šią savaitę diskutuosiantys Vilniaus Gedimino technikos universitete vykstančioje konferencijoje „Globalūs ir lokalūs kraštovaizdžio iššūkiai“. Trijų kraštovaizdžio architektūros profesorių – lietuvio Gintaro Stauskio, vokiečio Fritzo Auwecko ir olando Jeroeno de Vrieso – mintys cituojamos Jurgos Bakaitės straipsnyje „Baigėsi laikai, kai architektai žino, ko reikia visuomenei“  portale bernardinai.lt  (2018-08-28).

 

Reformatų sodas bus atkurtas pagal vilniečių ir architektų kartu ištobulintą planą – tokia žinia buvo perduota 2018-08-27 d. popietę. Apie tai skelbia Vilniaus miesto savivaldybės tinklalapis, kiti interneto portalai.

EULAND-21 projekto konferencijos, kuri vyks 2018 m. rugpjūčio 31 d. VGTU Architektūros fakultete, dalyvių registracija pratęsiama iki rugpjūčio 30 d. 12 val. Patikslinta konferencijos programa.

 

Parengtame Reformatų sodo tvarkymo projekto plane šiaurinėje dalyje projektuojamas tako ovalas. Jis juosia tankų viduramžį liepyną ir vakaruose užlipa ant Vilnios slėnio šlaito. Tuo tarpu dabar išlikę takai eina tiesiai prie laiptų, yra paprasti ir patogūs. Ovalas gerokai sukomplikuotų pėsčiųjų judėjimą.

Sodo projekte labai svarbu išryškinti ir pažymėti buvusių kapinių plotą, nekreipiant dėmesio į tai, kad dalis palaidotųjų kaulų 1983 m. buvo iškasta ir išvežta. Šį plotą reikėtų pažymėti... 

2018 m. vasaros pabaigą vainikuos tarptautinis renginys Vilniaus Gedimino technikos universitete  – dvidešimt kraštovaizdžio architektūros studentų ir tuzinas dėstytojų bei šios profesijos praktikų iš Estijos, Vengrijos, Lenkijos, Olandijos, Vokietijos ir kitų šalių paskutinę rugpjūčio savaitę gilins profesinius įgūdžius Vilniuje, VGTU Architektūros fakultete.  2018-08-31 organizuojama atvira konferencija, kurioje kviečiami dalyvauti visi Lietuvos kraštovaizdžio architektai.

Su Reformacijos draugija ir kitais Reformatų bendruomenės atstovais dėl šios teritorijos sutvarkymo principų ir atminties įamžinimo projekto iniciatoriai ir rengėjai bendravo nuo pat galimybių studijos rengimo pradžios, maždaug nuo 2006 m. Dabartinis techninis Reformatų sodo projektas yra praėjęs visas viešinimo ir derinimo stadijas, patikrintas atsakingų institucijų, projektui įgyvendinti yra išduotas leidimas statybai bei nupirkti rangos darbai.

2018 m. rugpjūčio pradžioje (7 ir 9 d.)  Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčioje (Pylimo g. 18) įvyko dar 2016 m. SĮ „Vilniaus planas“ parengto ir patvirtinto Reformatų sodo tvarkymo projekto (projekto autorė ir vadovė Jurga Silvija Večerskytė Šimeliūnė) pristatymai ir svarstymai – rugpjūčio 7 d. su Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjunga (LKAS), rugpjūčio 9 d. – su plačiąja miesto visuomene.Šie susitikimai ir svarstymai jau yra aprašyti Lietuvos žinių, Vilniaus miesto savivaldybės interneto portaluose. Keletą pastraipų ir minčių pateiksime iš LKAS susitikimo su projektų autoriais.  

2018 m. liepos 28 d. Kurtuvėnuose, globojami Kurtuvėnų regioninio parko direkcijos ir iš dalies finansuojami Lietuvos kultūros tarybos, susirinko dailės (tapybos, skluptūros) ir kraštovaizdžio architektūros plenero „Vietos dvasia ir vietos matymas 2018“ dalyviai.

LKAS iniciatyva ir prašymu Vilniaus miesto savivaldybės administracija ir SĮ „Vilniaus planas“ organizuoja Reformatų sodo sutvarkymo projekto (projekto vadovė Jurga Silvija Večerskytė Šimeliūnė) pristatymą ir svarstymą su LKAS nariais. Renginys vyks 2018 m. rugpjūčio 7 d. 16 val. Vilniuje, Reformatų bažnyčioje (Pylimo g. 18).

2018 m. rugpjūčio 18–25 dienomis kviečiame į profesinę išvyką Estijoje ir Suomijoje. Pagrindinis kelionės tikslas – žvlgtelėti į Šiaurės Europos kolegų patirtį formuojant gyvenamąsias teritorijas miestuose. Kelionė iš dalies bus apmokama LKAS kūrybinės patirties ugdymo ir sklaidos programos projekto, finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos, lėšomis.

 

Puslapiai