Mokytasi tvarkyti Vilniaus švietimo įstaigų aplinką

Mokytasi tvarkyti Vilniaus švietimo įstaigų aplinką

Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjunga (LKAS) kartu su  Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU) ir  Vilniaus miesto savivaldybės administracija 2018 m. kovo 28 d. organizavo seminarą Vilniaus miesto švietimo ir ugdymo įstaigoms apie aplinkos tvarkymą. Seminaro temą inicijavo LKAS narė Dovilė Ivanauskienė, antrus metus dalyvaujanti konkurso „Žydintis Vilnius“ komisijoje.  „Žydinčio Vilniaus“ konkursas jau ketverius metus iš eilės kviečia aktyviausias sostinės bendruomenes, organizacijas bei pavienius asmenis puošti žiedais savo miestą. Konkurse aktyviai dalyvauja vilniečiai, bendruomenės ir švietimo įstaigos. Šiemet konkursas kaip tik daugiau orientuosis į švietimo įstaigas, skatinant vilniečius įsitraukti į aplinkos tvarkymą mokyklose ir vaikų darželiuose.

Seminare gerąja patirtimi gražinant švietimo įstaigų aplinką dalinosi net keletas skirtingų savo srities žinovų. VGTU Architektūros fakulteto dėstytojai, mokslų daktarai Liutauras Nekrošius, Inga Ruseckaitė ir Edita Riaubienė susirinkusiems pasakojo apie mokyklų aplinkos tvarkymą dalyvaujant bendruomenėms.  Apie Bražuolės vaikų darželio aplinkos sukūrimą, kuris įvyko dėka iniciatyvių vaikų tėvelių ir pasiryžimo imtis darbo dalyvaujant patiems darželio auklėtiniams,  pasakojo kraštovaizdžio architektė Rūta Žiugždė. LKAS narė Goda Characiejienė išsamiai supažindino su aplinkos projektų kūrimo etapais, akcentavo profesionalų indėlio svarbą siekiant kokybiškos ir tvarios erdvės. Dovilė Ivanauskienė su susirinkusiais mokyklų ir vaikų darželių atstovais dalinosi savo ir pažangių šalių patirtimi kuriant bendruomenines erdves. Sostinės savivaldybės administracijos specialistė Ona Motiejūnaitė pasakojo, kokios žaliosios edukacinės erdvės gali būti kuriamos švietimo įstaigų aplinkoje.

 

Seminaro pranešimą skaito LKAS narė Goda Characiejienė

Lina Poškutė, viena iš konkurso „Žydintis Vilnius“ komisijos narių, seminare dalinosi gerąja patirtimi kuriant ir prižiūrint daugiamečius gėlynus. Inga Liudvinaviečienė, Fixman LT atstovė, pasakojo apie žaidimų įrenginius įvairaus amžiaus vaikams bei pasidalino praktiniais patarimais, kokie yra reikalavimai įrenginėjant aikšteles, kuriose visi galėtų žaisti jaukiai ir saugiai. Apie tai, kad lauke galime groti muzikiniais instrumentais ir kaip juos galima pritaikyti įvairiapusiškam vaikų lavinimuisi,  pasakojo E. Prieskienienė. Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos valdybos narys Alvydas Mituzas susirinkusiems pateikė ir sėkmingą kaimyninės Latvijos pavyzdį tvarkantis ugdymo įstaigų aplinką.

Seminare taip pat buvo pasirašytas ketinimų protokolas dėl Vilniaus miesto ir Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos bendradarbiavimo. Juo bus skatinamas bendradarbiavimas keičiantis informacija apie pažangią patirtį kraštovaizdžio architektūros,  švietimo, ryšių su visuomene srityse, taip pat rengiant konsultacijas ugdymo įstaigoms ir bendruomenėms. Bus sudaromos galimybės LKAS nariams susipažinti su sostinės savivaldybės užsakymu rengiamais želdynų projektais, kartu dalyvauti organizuojant šių projektų aptarimus bei dalyvauti konkurso „Žydintis Vilnius“ komisijos darbe.

Renginio pabaigoje buvo paskelbta ir šių metų „Žydinčio Vilniaus“ konkurso tema, kviečianti į konkursą aktyviau įsitraukti vaikų darželių bei mokyklų bendruomenes. Kasmet „Žydinčio Vilniaus“ komisija, kurią sudaro kompetentingi specialistai, atrenka šio konkurso laureatus, o Vilniaus miesto meras įteikia apdovanojimus.

Dovilė Ibianskaitė, Giedrė Čeponytė, 2018-03-29