CPD-LA projektas įgauna pagreitį – pradedamas pilotinių seminarų ciklas

CPD-LA projektas įgauna pagreitį – pradedamas pilotinių seminarų ciklas
 

CPD-LA projektas įgauna pagreitį, pradedamas pilotinių seminarų ciklas. 2014 m. sausio 22 dieną įvyko pirmasis seminaras „Informacinės technologijos ir kraštovaizdžio architektūra“. LKAS bendradarbiaudama su UAB “HNIT Baltic” parengė įdomią, inovatyvią profesinio tobulėjimo programą, susietą su praktinio taikymo galimybėmis.

Seminaro koordinatorė Akvilė Myško – Žvinienė teigė, kad šiais pažengusio kompiuterinio raštingumo laikais labai sunku pasirinkti optimaliausią kraštovaizdžio architektūros objektų projektavimo programą. Mokymai suteikė žinių, kaip palengvinti kraštovaizdžio architekto projekto dokumentacijos rengimą, leido susipažinti su naujausiomis kompiuterinėmis programomis ir jų pritaikymu.
Dr. Vladimiras Popovas susirinkusiems pristatė pranešimą „Skaitmeninių statybų sėkmės formulė“ ir supažindino su pastato informacinio modeliavimo (BIM) technologija. Statinio informacinio modeliavimo (BIM) sistemų plėtra ir intensyvus vystymas ir yra pagrindinė varomoji jėga šiuolaikinių skaitinių ir informacinių technologijų statybos inžinerijos ir architektūros ir, didžiąja dalimi, aplinkos, transporto, infrastruktūros inžinerijos srityse, jų esmė ir turinys.

Dr. Gintaras Stauskis akcentavo daugiafunkcinės kriterijų analizės svarbą ir visiems seminaro dalyviams leido išbandyti šią analizę savo projekto atveju. Analizės matrica projektui pateikiama iliustracijoje.


Iš Dr.G.Stauskio pranešimo

UAB „HNIT Baltic“ atstovas Artūras Paltarackas pristatė ArcGIS programinės įrangos panaudojimo galimybes teritorijų planavimo ir kraštovaizdžio tvarkymo projektams. Lina Ciūnienė vedė ArcGIS Online praktinius užsiėmimus ir visiems norintiems parodė, kaip susikurti įvairias aplikacijas, susisteminti, apdoroti informaciją ir ją pateikti žemėlapiuose. Žemėlapiai suteikia galimybę duomenis juose analizuoti geografiniu pjūviu, didina sprendimų efektyvumą, trumpina laiką, leidžia stebėti ir sekti įvairių reiškinių pokyčius.

Seminaro dalyviai liko patenkinti, jų atsiliepimai kuo geriausi. Tikimės, kad nenuvils ir kiti pilotiniai seminarai.

Indra Bieliūnaitė