2017 m. apdovanojimą už gyvenimo nuopelnus rekreacinės architektūros srityje pelnė LKAS pirmininkas

2017 m. apdovanojimą už gyvenimo nuopelnus rekreacinės architektūros srityje pelnė LKAS pirmininkas

2017 m. „Zavišinės“ rugsėjo 8–10 dienomis  Nidoje tapo tikru architektūriniu įvykiu. Kaip ir kiekvienais metais (nuo 2003 m.) architekto A. Zavišos paramos ir labdaros fondas kartu su Lietuvos architektų sąjunga skelbė konkursą „Geriausias 2016 m. rekreacinės architektūros kūrinys“ ir apdovanojo nugalėtoją , ICOMOS Lietuvos nacionaliniam komitetui sukako 25 metai, ta proga buvo surengta konferencija „Gyvenimas tarp vandenų: Neringos architektūros paveldas ir kasdienybė“,  keturioliktą kartą (nuo 2004 m.)  įteiktas apdovanojimas „Už gyvenimo nuopelnus rekreacinės architektūros srityje“. Šį apdovanojimą 2017 m. atsiėmė Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos (LKAS) pirmininkas Alvydas Mituzas.

Sveikiname  Lietuvos kraštovaizdžio architektų vadovą su šiuo įvertinimu. Turime progą prisiminti, kad tokius apdovanojimus yra pelnę ir daugiau LKAS narių – 2006 m.  prof. Vladas Stauskas (1932–2014), kiek vėliau kraštovaizdžio architektė  Irena Daujotaitė, 2015 m. dr. Liucijus Dringelis. Šauni kolegų su kilniais darbais rikiuotė.

Plačiau apie Alvydo Mituzo kūrybinę veiklą yra rašyta LKAS leidinyje Kraštovaizdžio architektūra – profesijos horizontai ir sinergija (2015; p. 315–319, aut. S. Sodeikis, S. Deveikis, R. Survila). Tame leidinyje rasite ir  keletą A. Mituzo tekstų. Daug dėmesio ir kūrybinių pastangų laureatas yra paskyręs Kuršių nerijos nacionalinio parko planavimo ir architektūrinio projektavimo problemoms spręsti. Gerą penkmetį (2010–2015) laureato kūrybingai bendradarbiauta su UAB „Rekreacinė statyba“. Šį  A. Mituzo kūrybos laikotarpį galima apibūdinti kaip  gyvenimą tarp apžvalgos bokštų – jų suprojektuota bene dešimt. O kur dar informaciniai stendai ir kita įranga rekreacinėse ir saugomose teritorijose.

Linkime laureatui naujų kūrybinių aukštumų ir tolimo žvilgsnio, kuo geriausios kloties.

LKAS informacinė tarnyba, 2017-09-11